Garanti ve İade Koşulları

Web sayfamızda satılan tüm ürünler işçilik, tasarım ve malzeme hatalarına karşı en az 1 yıl süreyle Üretici Firma Garantisi altındadır.
Web sayfamızdaki bazı ürünler ise üretici firmanın belirlediği kurallar doğrultusunda daha uzun garanti süresine sahip olabilir.
İlk Bir yıldan sonraki garanti süresince oluşabilecek arızalarda garanti hizmetlerinden istifade edebilmek için ürün sahibi üretici firma tarafından belirlenen kurallara uymak zorundadır.
Garanti süresi içinde arızalanan ürünler tarafımızdan tamir edilir ve en kısa süre içerisinde müşterilerimize iade edilir.
Kullanıcı hatalarından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Kullanıcı hataları konusunda aşağıdakilerle sınırlı olmayan şu örnekler verilebilir:
a) Ürünün belirtilen yıkama talimatları dışında temizlenmesi ve yıkanması.
b) Ürünün fiziki olarak hasar alması, (sürtünme vs.).
c) Ürünün tamir edilmeye çalışılması esnasında orjinalliğinin bozulması.
d) Ürünün üzerine dökülen birşeyin temizlenmesi esnasında orjinalliğinin bozulması.

 

İade Koşulları


Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek istediğinizde yapmanız gerekenler şu şekildedir:

Siparişinizin elinize geçtiği 7. (yedi) gün içerisinde iade talebinizi ve ürünle alakalı probleminizi İletişim formundan bize iletebilirsiniz. Ayrıca Siparişlerim bölümünden İptal butonunu tıklayarak iade formunu bize göndermezi yeterlidir. Ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde iade olarak geri göndermenizi rica ediyoruz. 7. günü aşan durumlarda iade kabul edemiyoruz.

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz olarak elinize geçen faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numarası ile doğru adrese geri göndermeniz gerekmektedir.

Eğer ürünün faturası şahıs adına kesilmemiş kurumsal kimlik üzerine kesilmiş ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir "İADE FATURASI" ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Ürün İadelerini "İADE FATURASI" kesilmediği takdirde kabul edemediğimizi bilmenizi isteriz.
Ürünün Elinize geçtiği haliyle, kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İade edeceğiniz ürünü, karşı ödemeli olarak size getiren kargo firması ile doğru adresini Çelikepe Mah. İnönü Cad. Bulut İş Merkezi No: 8/603 Kağıthane / İSTANBUL adresine göndermelisiniz. Farklı bir firma ile göndermeniz halinde kargo ücretinin gönderen tarafından karşılandığını bilmenizi isteriz. Firmamız farklı firma ile gönderilen ürünlerde kargo ücretinin iade bedelinden kesme hakkına sahiptir
İadenizi onaylamadan önce ürünle alakalı inceleme "iade birimimiz" tarafından gerçekleştiriliyor. Sorunlu olduğuna kanaat getirilen ürünler gerekli durumlarda markanın yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya teste gönderiliyor ve iade onayı buradan gelen karara dayanarak veriliyor.

 Yukarıda anlatılan koşullar dahilinde tüm iade gönderimlerinin kargo ücreti firmamıza aittir. İade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olması durumunda, iadeniz onaylandığı andan itibaren kredi kartınızdan çekilen çekildiği şekilde, taksitli ile taksitli olarak hesabınıza iade edilecektir.
İade işleminin onaylanmasından sonra size iadeniz ile ilgili durum bilgisini e-mail yoluyla bildiriyor ve ürün bedelinizin geri ödemesini yapıyoruz. Bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak Kredi kartınıza yapılan geri iadenin ekstrenize yansıması, ortalama iki - üç hafta sürebiliyor. Bu süreç her bankanın kendine özel uygulaması olup, Firmamızın bu sürece herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işlemleriyle ilgili olarak bankanızdan kredi kartı ekstrenize yansımasında yaşanan gecikme için detaylı bilgi alabilirsiniz.
 

İptal Koşulları;


Siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım” sekmesinden kontrol ediniz. Eğer siparişiniz “Kargoya Verildi” statüsünde değil ise siparişinizi iptal edebilirsiniz. Talebinizi iletmek için İletişim Bölümünden bize ulaşabilir, yada mail gönderebilirsiniz.
Cayma Hakkı Dışındaki İade İşlemleri;

Tüketicilerin "Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı" sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 7 (yedi) gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 7. günü aşan sürelerde iade kabul edilemez. Üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden 1 (bir) ay içerisinde bildirip 7 (yedi) gün içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda biz şikayetinizi firmamızın ilgili bölümlerinde inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatıyoruz. Bununla birlikte  inceleme süresi zaman dilimiyle ilgili net bir süre veremiyoruz. İnceleme neticesinde rününüzün iadesi onaylanırsa ürün bedeli (kargo ücreti hariç) ödediğiniz ücretler kredi kartınıza yukarıda belirtilen şartlarda iade ediliyor. Eğer üründeki sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlenirse ürün aynı şekilde ödemeli olarak hesabınıza gönderilecektir.
 

Değiştirme Şartları;

Firmamızda aldığınız ürünün Kampanyalı olması durumunda, kampanyalar stoklarla sınırlı olduğundan, yaptığınız alışverişlerde, ürünün niteliği ne olursa olsun değişim yapılamamakta, fakat ürünü teslim aldığınız andan itibaren 7. gün içerisinde yukarıda belirttiğimiz koşulları yerine getirerek ürünü iade edebilirsiniz.

Özel Koşullar;

Siparişiniz teslim edilmek üzere geldiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Ürünü Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş olursa iadesi kabul edilmemektedir.

Sayın Müşterimiz, ürünü teslim aldığınız andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlü olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Tek kullanımlık ürünler, Hijyen içeren ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Kozmetik, kişisel ürünler, iç giyim ürünleri için iade şartları

Ürün ambalajı açılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış halde olmalıdır.

Ürünün iadesi gerçekleşebilmesi için varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte geri gönderilmesi gereklidir. Teslimattan sonraki 7. günü aşan sürelerde Genel Prosedür uygulanır, "Cayma Hakkı"yla iade söz konusu değildir.
 Her tür kozmetik ürünün, iç giyim ve kişisel bakım ürünlerinin, her türlü yazılım, program, DVD, VCD, CD ve kasetlerin, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinin (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş oldukları halde iadesi kabul edilir.
Saygılarımızla.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.